sobota, lutego 21, 2009

OOo2GD 1.5.0 - drżyjcie arkusze! ;-)

Dzięki ostatnim zmianom w API do Google Docs stało się możliwe pobieranie z Google Docs arkuszy kalkulacyjnych, oraz pobieranie dokumentów tekstowych, prezentacji i arkuszy z kont w Google Apps :-)
Co najważniejsze od teraz pobieranie dokumentów jest w pełni wspierane przez Google Docs i nie bazuje na żadnym hack'u :-)

Zmiany te znalazły odzwierciedlenie w najnowszym OOo2GD 1.5.0 :-)

Lista zmian:
  • możliwość pobierania z Google Docs arkuszy kalkulacyjnych

  • możliwość pobierania z kont w Google Apps

  • zmiana katalogu do którego pobierane są pliki, od teraz jest to katalog użytkownika, a nie katalog tymczasowy

  • jeżeli w katalogu do którego pobierany jest plik znajduje się już plik o takiej nazwie jak pobierany to OOo2GD nagra pobrany plik pod inną nazwą

  • kolejne zmiany w "modelu wątków", które powinny pomóc wyeliminować problem z komunikatem "no object DCH for MIME type application/atom+xml"


Zapraszam do pobierania :-)

Wg. tego co pokazują wyniki ankiety użycia OOo2GD, najwięcej użytkowników, bo aż 94% używa go do pracy z Google Docs.W chwili obecnej próbuję znaleźć sposób by OOo2GD działał z MacOS'em, co jest trudne bo materia jest oporna. Apple uparło się tworzyć własną Java'ę i jak na razie albo z jej winy, albo z winy czegoś w OO.org OOo2GD [i wiele innych rozszerzeń bazujących na Java'ie też] nie jest zdolny do pracy z MacOS'em.
Chodzi mi też po głowie pomysł małego programiku synchronizującego pobrane pliki z Google Docs lub Zoho... ale tutaj na razie jestem w fazie marzeń ;-)


Podobne postybeta
Wrrr... no co to ma być to całe =ZAOKR.DO.NPARZ() ?
Nieznane ścieżki ClassLoader'a ;-)
A może by tak wsparcie dla Zoho w OpenOffice.org2GoogleDocs?
OOo2GD 1.7.0
RDrive w działaniu ;-) czyli kolejny raport z prac nad Kolczatką ;-)