poniedziałek, września 01, 2008

Lubię plotki ;-)

Plotki w Internecie to fajna rzecz :-)
Na Google Blogoscoped pojawił się wpis o projekcie Google Chrome, który ma być podobno przeglądarką Internetową nad którą pracuje Google. Ma on już mieć nawet swoją stronę internetową, która aktualnie nie działa.
Ale ja nie o tym tutaj :-) Choć wyniki chętnie obejrzę :-)
Wiadomość oryginalna pojawiła się w sieci jakieś 6 godzin temu i już znajduje się do hasła "google chrome" ponad 5000 wyników, co ciekawe gdy spytamy o "google chrome" wyników będzie tylko 1400 ;-)
Pewnikiem już się zaczął etap na którym część bloggerów, ale i dziennikarzy zaczyna działać tak, że przeczytają o Google Chrome na blogu numer A, którego autor powołał się na blogoscoped, później na blogu B, który nie podał źródła, i w końcu na blogu C, który jako źródło podał blog D, który podobnie do B nie podał źródła. Blogger lub dziennikarz na podstawie takiej "kwerendy" napisze, że "według wielu źródeł" projekt pojawi się na dniach i będzie super wypas.
Tak się rodzi plotka. To samo mamy gdy dziennikarze polityczni mówią o wiadomościach z kuluarów, albo o zakulisowych rozmowach ;-) Zwykle nie wiedzą, a jedynie podają plotki które zasłyszeli.
Plotka jest ciekawa, ale mimo wszystko rzetelna informacja to to nie jest.... dopiero jak 2 albo 3 naprawdę niezależne źródła to potwierdzą [zakładamy, że mówimy o czymś co jest tak nowe, że jeszcze nikt tego nie widział] to wtedy to zaczyna być wiadomość, a przestaje być plotka ;-)
A Google Chrome chętnie obejrzę :-)


Podobne postybeta
Za co naprawdę, ale to naprawdę nienawidzę Microsoftu?
Forma nad treścią
Visual Desing Lead w staini Gooogle'a
"Dziennikarze" i "Prasówka"
Zrobię sobie SCJP ;-)