poniedziałek, stycznia 12, 2009

Słaby, ale wojujący ateizm - czyli "obiektywne" dziennikarstwo ;-)

A wczoraj na TVN24 od pani dziennikarki Anny Kalczyńskiej dowiedziałem się, że akcja Brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistycznego [British Humanist Association (BHA)] z umieszczaniem na brytyjskich autobusach reklam z tekstem "Boga prawdopodobnie nie ma. Przestań się przejmować i ciesz się życiem" to dowód słabości ateistów.

Informacja o tym, że akcja ta jest odpowiedzią na reklamy religijne prowadzące do informacji o tym, że wszyscy niewierzący w Jezusa będą się smażyć w piekle jakoś pani dziennikarce przez usta nie przeszły.

A teraz pytanie, co by się stało gdyby jakiś dziennikarz lub dziennikarka w TV powiedział/powiedziała, że budowanie Świątyni Opatrzności bożej z kasy podatników to dowód słabości kościoła i religii? ;-)

P.S. A czemu wracam do tematu ateizmu? Bo i tak dla wielu przyznając się po prostu, że jestem ateistą staję się wojującym ateistą - a w takim przypadku co mi szkodzi czasem powojować?
Przy okazji warto przeczytać 25 pytań z egzaminu z religii ;-) lub polskie tłumaczenie [swoją szosą wybrali sobie miejsce na publikację świetne... w końcu sataniści czy jak ich zwą to tylko taka zwariowana sekta chrześcijan, która wszystko nazywa odwrotnie]. W ramach zachęty do przeczytania, pierwsze pytanie:

1) Która z poniższych rzeczy jest najlepszym dowodem na istnienie inteligentnego i kochającego Stworzyciela?
a) Karaibski zachód słońca,
b) Wrzaski młodej foki, rozrywanej na strzępy przez rekina,
c) Pierwszy raz, gdy twoje idealne, nowonarodzone dziecko uśmiecha się do ciebie,
d) Prędkość z jaką wirus Ebola zmienia organy afrykańskiego dziecka w płyn.Podobne postybeta
Na co "idą" moje podatki?
30 baniek na piramidę
"Bóg urojony"
Go, a łatwość czytania kodu
Znowu dyskusja....

3 komentarze:

 1. Wybieram d) uzasadnienie: Może ich rodzice byli bardzo źli i teraz bóg ich karze, tak jest przecież w 10 przykazaniach, oczywiście tej wersji pierwszej od boga.

  OdpowiedzUsuń
 2. "25 pytań z egzaminu z religii" o jakiej religii i o jakim egzaminie piszesz?

  ehhh, "ateisci = wojujacy ateisci" taki sam stereotyp jak rydzykowne ataki ateistow na chrzescijan...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytuł tekstu to dokładnie Religion 101: Final Exam, czyli egzamin z podstaw religii bo 101 to 1 roku, semestr 1 [w każdym bądź razie ja to tak rozumiem :-)]. A religia w ogólności, choć najsilniej jest tu mowa o monoteizmie w wersji Mojżesza.

  @Ris: to mi przypomina dowcip o Stalinie, który pojechał do kołchozu i w pewnym momencie podchodzi do niego małe dziecko i mówi "Towarzyszu Stalin, macie buta rozwiązanego". Stalin na to się uśmiechnął, i zawiązał buta.
  Wszystko to skomentował najstarszy mieszkaniec wioski - "Ot Pan, a mógł przecież ubić".

  OdpowiedzUsuń